Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017

3 Στα 3 Για την Α2 Γυναικών!!

Η γυναικεία μας ομάδα ξεπέρασε και το εμπόδιο της Σταυρούπολης και πλέον έχει 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια!! Αυτή τη φορά σε εκτός έδρα αγώνα οι αθλήτριες μας επικράτησαν του Απόλλωνα Σταυρούπολης με 24-32.
Το παιχνίδι ξεκίνησε μουδιασμένα με αρκετές λάθος επιλογές. Ωστόσο μετά το πρώτο 12λεπτο τα κορίτσια μας πάτησαν γερά στο γήπεδο, ανέβασαν ρυθμό και με τις σωστές επιλογές κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο με μια διαφορά 4 τερμάτων. Η αντίπαλη ομάδα εμφανίστηκε σε πολλά διαστήματα απειλητική ωστόσο όμως ποτέ δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στα 2 γκολ. Αν και δοκιμάστηκαν διάφορα σχήματα καθώς έπαιξαν όλες οι αθλήτριες δεν ήταν ικανό να χαλάσει την εικόνα της η ομάδας. Παρά τις συχνές αλλαγές σχημάτων η ομάδα δείχνει σταθερότητα και σοβαρότητα καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Πετρίδου (9 γκολ), αλλά και η Νικολαίδου Έλενα  (8 γκολ). Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν το γκολ σε νεκρό χρόνο με εκτέλεση φάουλ  από την Τσαναξίδου Θάλεια και φυσικά για άλλη μια φορά ο πλουραρισμός στο σκοράρισμα.
Συγχαρητήρια στα κορίτσιας μας! Επόμενος αγώνας με τον Εθνικό Κοζάνης στην έδρα μας Σάββατο 9/11/2017.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 24-32
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-5, 6-7, 7-11, 7-13, 12-16 (ημχ.) 15-18, 15-20, 18-23, 19-26, 22-29, 24-32
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ιωαννίδου 4, Πανικίδου Ζ., Σερεσλή 2, Τζεϊρανίδου, Χωρίκη, Τσάτσου, Πανικίδου Π. 2, Δημητρακούδη 4, Καραμπατζάκη 3, Μαυροπούλου 9, Λευθέρη, Δερμεντζή.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Δέσποινα Τσερέπη): Πουμπουλίδου, Ζάμκου, Τσερέπη 4, Ευσταθιάδου 1, Πετρίδου 9, Ζώρου 2, Τσαναξίδου 3, Ε. Νικολαϊδου 8, Παπαδοπούλου, Ασιανού 1, Χρυσανθίδου, Γαριοφουλίδου 1, Γιώβη 1, Κυνηγοπούλου 3, Θ. Νικολαϊδου 1, Βερικόκου.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Σαουλίδης, Δίλεπτα: 4-1, Πέναλτι: 2/2, 4/5
Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Το παιχνίδι καθυστέρησε κατά 20′ λόγω προηγούμενου παιχνιδιού μπάσκετ».

Πηγή βαθμολογίας: e-handball.gr