Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου 2018

Nίκη για τις γυναίκες μας!

Άλλο ένα ροζ φύλλο κατάφερε να πάρει η γυναικεία ομάδα μας με αντίπαλο τον πολύ μαχητικό Απόλλωνα Σταυρούπολης. Ενώ το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά για την ομάδα μας καταφέρνοντας στο 25' να βρεθεί μπροστά στο σκορ με μια διαφορά ασφαλείας 8 τερμάτων η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι αλλαγές διέκοψαν τον καλό ρυθμό που είχε η ομάδα μας και σε συνδυασμό με την κακή άμυνα και κάποια πολύ εύκολα σουτ τα οποία κατέληξαν στα δίχτυα το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 20-16 υπερ μας! Σα να μην έφτανε η κακή εικόνα των τελευταίων πέντε λεπτών είχαμε και τον τραυματισμό της τερματοφύλακά μας Πουμπουλίδου Κατερίνα η οποία στο 3λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με σπασμένο δάχτυλο. Από κει και πέρα οι αθλήτριες μας έδειξαν να επηρεάζονται και ο Απόλλωνας φάνηκε να θέλει να κάνει την αντεπίθεσή του, ωστόσο όμως οι παίκτριές μας πείσμωσαν έπαιξαν πιο πιεστική άμυνα και έφτασαν στη νίκη με τελικό αποτέλεσμα 35-33. Πολύ καλή η αγωνιστική παρουσία των Πετρίδου (11 γκολ) Τσερέπη (9 γκολ) Κυνηγοπούλου (8 γκολ).
Τα 5λεπτα: 04-02, 07-04, 11-04, 14-07, 18-11, 20-16 ημίχρονο
                   21-17, 24-19, 25-24, 29-27, 31-29, 35-33

Η ομάδα έχει 16 βαθμούς και έχει φτάσει τα 331 τέρματα σε 10 αγώνες.

Eπόμενη αγωνιστική εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Εθνικό Κοζάνης.