Τρίτη 29 Δεκεμβρίου 2015

Στη 2η Θέση του Kiklopaki cup οι κορασίδες! Ήττα στον τελικό με 1 γκολ!!

Στον τελικό του χριστουγεννιάτικου τουρνουά  << kiklopaki cup 2015>> αγωνίστηκαν σήμερα οι κορασίδες μας. Ο αντίπαλος μας στον τελικό ήταν η βουλγάρικη ομάδα της Gabrovo. Σε έναν πολύ συναρπαστικό αγώνα όπου ήταν πραγματικά τελικός η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ 25-24. Αν και τα κορίτσια έφτασαν τη διαφορά και μέχρι τα 8 γκολ και στο ημίχρονο προηγούμασταν με 4 γκολ, το τελικό αποτέλεσμα ήταν η ήττα με 1 γκολ. Καθοριστικός παράγοντας για την ήττα ήταν η εμφάνιση του άγχος στα τελευταία καθοριστικά λεπτά όπου οι λάθος επιλογές μας άφησαν πίσω στο σκορ με 1 γκολ. Ωστόσο τα κορίτσια ήταν και άτυχα καθώς στα τελευταία δευτερόλεπτα η Τσαναξίδου σούταρε ώστε να στείλει τον αγώνα σε παράταση, όμως η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και δεν κατέληξε στο τέρμα. Έτσι λοιπόν τα κορίτσια με καταπληκτικές εμφανίσεις σε όλη τη διάρκεια του τουρνουά κατάφεραν να κερδίσουν το αργυρό μετάλλιο. Κάποιος θα έλεγε πως φτάσαμε στην πηγή αλλά νερό δεν ήπιαμε. Για την ομάδα μας αυτή η δίψα αποτελεί κίνητρο για δουλειά και σίγουρα μέσα από αυτό το τουρνουά οι αθλήτριες μας θα βγουν νικήτριες. Αξίζει να σημειωθεί πως στην ειδική βράβευση για την καλύτερη επτάδα 3 αθλήτριες μας διακρίθηκαν. Πολυτιμότερη παίκτρια του τουρνουά αναδείχθηκε η δική μας Νικολαίδου Ελένη και καλύτερα εξτρέμ ( αριστερό και δεξί αντίστοιχα ) η Παπαδοπούλου Παναγιώτα και η Πετρίδου Ολυμπία. Συγχαρητήρια σε όλη την αποστολή και στους προπονητές μας! Όλη η οικογένεια του Αρίωνα είναι υπερήφανοι και σας καμαρώνουμε! Ένα μεγάλο μπράβο! Συγχαρητήρια στους διοργανωτές για την ομαλή διεξαγωγή του τουρνουά και την άψογη φιλοξενία!!