Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015

Πρεμιέρα με νίκη για το γυναικείο τμήμα Χάντμπολ του Αρίωνα!!

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η νεανική ομάδα του Αρίωνα, για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Παρά το νεαρό της ηλικιάς τους τα κορίτσια ξεπέρασαν το άγχος της πρεμιέρας και εμφάνισαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο. Η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 28-22 επί το Φέρωνα Βέροιας και έτσι κατάφερε να πάρει τους δύο πρώτους βαθμούς. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες μπήκαν μουδιασμένες και αγχωμένες. Παρόλαυτα η ομάδα του Αρίωνα χρειάστηκε 8΄ λεπτά για να βρει το ρυθμό της στην επίθεση. Η αμυντική παρουσία της ομάδας ήταν σχεδόν άριστη για όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και μέσα από την άμυνα ήρθε η επικράτηση της ομάδος μας. Το παιχνίδι και από τις 2 πλευρές ήταν γρήγορο, με πολλές εναλλαγές φάσεων, όμορφες αμυντικές λειτουργίες, πλούσιο επιθετικό θέαμα και γκολ. Συγχαρητήρια στους προπονητές Βακάλη Σ. και Παπουλίδη Γ. οι οποίοι με τις προπονητικές τους οδηγίες βοήθησαν τα κορίτσια να ξεπεράσουν το άγχος τους και να εμφανιστούν πανέτοιμες για την έναρξη του πρωταθλήματος. Ευχαριστούμε τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο και περιμένουμε ακόμη μεγαλύτερη παρουσία και για τη συνέχεια. Τέλος ευχόμαστε καλή συνέχεια και χωρίς τραυματισμούς  στην ομάδα του Φέρωνα. Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας το Σάββατο 21/11 με τον Φίλιππο Βέροιας στη Βέροια.